pondělí 27. března 2017

Pavement

Svetřík Pavement se mi líbil hned, když Veera zveřejnila kolekci Bespoke - ležérní, jednoduchá konstrukce a hezké detaily.

Když se nápad začne přehupovat do fáze realizace, mnohdy narazí na překážky. 
Tou první byla příze - vzorek 22 ok z příze tloušťky "fingering" byl na mě až příliš průsvitný, volba padla na Malabrigo Arroyo.

Konstrukce svetru je velmi jednoduchá -  jednodušší raglán (i když mírně netypický) si ani neumím představit:-) Tělo bez ujímání - to byl relax:-) Aby došlo k vyvážení a jen tak jsem na pletení Pavementu nezapomněla, zádrhel nastal u zkrácených řad před spodním lemem.
Jedna strana šla bezvadně, ovšem u zkrácených řad, kde dírka předcházela obtočenému oku, se objevil problém - nevzhledné zpracování při postupu použitém v návodu. Takže vypárat, nahodit si cvičný vzorek a na něm si vyzkoušet různé postupy - a vybrala jsem techniku, kdy se "wrap" splétá s okem pomocí "ssk" - omlouvám se za pletařskou anglickou hatmatilku - nejlíp vystihuje postup:-)

Zbývalo doplést rukávy - v podpaží je až příliš hmoty, při nošení to nevadí, ale druhá verze Pavementu bude v tomto místě upravená:-)
Poslední klubko a kousek jsem měla na oba rukávy, postupným vážením na digitální váze jsem se dopracovala ke 125 řadám a 6-ti vroubkům:-)

Návod: Pavement (od Veery Välimäki)
Malabrigo Arroyo Purpuras (4 klubka)
jehlice 3,25 a 3,75 

A dojmy: pohodlný, volný, jeho nošení si užiju:-)
Připomíná mi vzdáleně moje "hippies" svetry, které jsem v mládí tak ráda nosila:-)
2 komentáře:

  1. Helenko, moc ti sluší a je krásný :-))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zdeni, moc děkuju:-) Párkrát jsem váhala, jestli ho nevypárat, jsem ráda, že jsem to dotáhla do zdárného konce:-)

      Vymazat