sobota 17. září 2016

Na sklonku léta...

...konečně bilancuju prázdninové ráda bych....

 • pletařské plány se z velké části zdařily - Walk on The Moon i Kelpie jsem dopletla, Pumpkin konečně pokročil a vypadá to, že si ho letos ještě užiju, jen vyplétám jinou šálu:-)
 • zjistila jsem, že pokud mě kniha opravdu chytne, jsem schopná odložit i pletení a část večera strávit čtením - v tomto případě knihy Richarda Rohra - Pád vzhůru, o ní někdy více.
 • léto venku jsem si úplně neužila, když nepočítám téměř každodenní návštěvu hřiště, v Alpách jsme trochu pochodili, ale letos žádná pořádná túra (myšleno tak 10 km v tempu, které aspoň trochu připomíná svižnou chůzi)- tak jsem přestala čekat a začal jsem víc chodit pěšky po Brně - zatím jen do sousední čtvrti s balíky a pak jednou z třídních schůzek  - a je to parádní :-) Tak snad ani podzimní počasí mě neodradí:-)

Začátek školního roku přinesl řád do našich dnů, Tomík nastoupil do nové školy, zatím je spokojený a Filípek si ještě užije jeden rok ve školce:-)


A já? Když to jde, pletu...


Kardigan Pumpin Ale bude mít už brzy oba rukávy...


KAL Meadow Grass  - začala jsem s krajkovým okrajem


No a na závěr pletařská hádanka pro pobavení (nikoho nezkouším, to já nerada):-)

Nahodila jsem Shallmillens Snood ještě jednou, protože první verze mi vyšla užší než jsem chtěla - pletla jsem ho na jehlicích  č.3 a vzorek byl 13 cm široký.

Jak velké jehlice jsou použité na druhý, delší vzorek, který vyšel široký 15 cm?


Opět jehlice č.3! - jen dřevěné Symfonie:-), první vzorek jsem pletla na hliníkových Knit Pro ZING.

Závěr pokusu: utahuju podle nálady a materiálu jehlic:-)

A ještě posílám písničku, příští sobotu bude v Brně koncertovat Jarda Svoboda a taky se moc těším na Živé kvety:-)
10 komentářů:

 1. Heli, bezvadný výběr barev na Meadow Grass! Chtěla bych si upravit návod na M.G. tak, aby šátek byl cípatější.
  (Lucia Piussi je skvelá.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Meadow Grass poputuje k švagrové, vybírala jsem její oblíbené barvy:-) Nahazované kraje by mu prospěly, cípy nejsou zrovna dlouhé:-) Na Luciu se moc těším!

   Vymazat
 2. Helenko, Pumpin Ale vypadá nádherně :-) Meadow Grass jsem včera dokončila, přízi si koupila dcera, tak je černobíločervený :-), bohužel z akrylu....No a Shallmillens Snood pletu dvě řady místo jedné, tak jsem se divila, že mi nepřibývá :-D Druhá dcera pár vzorků nechce, tak to nechám a bude akorát :-)) Přeji krásnou neděli :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Zdeni:-) To je milé, jak pleteš pro dcery:-) Hlavně, že je budou nosit, že:-) Ze Snoodu taky jednu část vynechám a asi zopakuju (možná nahradím) jinou, tak jsem zvědavá na tvou - tedy dceřinu:-) - verzi:-)

   Vymazat
 3. Heli, taky se snazim zapojit chuzi do bezneho dne. Misto jizdy tramvaji, jdu cast trasy pesky. Chozeni zdar. Snad se uvidime v listopadu v Praze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chození zdar! Dnes zase dvakrát venku pěšky, velká spokojenost! To by bylo fajn, kdyby ti to vyšlo, třeba jo:-))

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. :-) A taky ajajaj - naštěstí poslední část už vypadá na jupí!:-)

   Vymazat
 5. Heli, nevím co z Tvého tvoření je krásnější. Opravdová nádhera - všechno :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Pavli:-) S mírným napětím očekávám, jak mi ten svetr padne, jak se bude líbit šátek švagrové a jak dlouho bude trvat taková vyplétaná šála:-) Pletení je dobrodružství:-)

   Vymazat